Bloğuma hoşgeldin adını bilmediğim okuyucu

Yazmak oldum olası bana "çekici" gelmiştir. İnsan ardında bir şeyler bırakmak için mi yoksa yaşadıklarını unutur korkusuyla mı yazma ihtiyacı duyar bilinmez ama mağaradaki kayalardan günümüzdeki bilgisayar ekranına yazmaya kadar ilerletmiş bu işi. Bu süregelen yazma ihtiyacı bende de aynen devam ediyor. Haliyle bende kağıt kalem kullanımından dünyanın vazgeçilmezi olan blog yazılarına ilerlettim bu işi..

14 Haziran 2011 Salı

Filmkolik "İncir Reçeli"ni izledi...

İşte en sevdiğim şey bir filmi izler izlemez onun hakkında yazacak kadar beni etkilemesi. Eğer seyretmediyseniz mutlaka izleyin derim bu filmi.

Filmi izlerken o bilindik hikayelerden farklı bir hikaye okuyoruz. Oyuncular bence çok başarılı. Film dram/romantik kategorisinde sayılıyor ama filmde romantizm değil aşk var bence. Aşk belki farklı tanımlarda bulabilir kendini ama bu film kendi aşk tanımını anlatıyor herkese. Yani romantik filmlerden hoşlanmayanlar içinde izlenebilecek bir film.

Günümüzün olmazsa olmaz görselliğine gelince; film görsel olarak da başarılı ama hikaye ve aktarım o kadar başarılı ki aranan görsellik bile ikinci planda kalabiliyor bence.

İncir Reçeli filminde emeği geçen herkesin ellerine sağlık...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder